Mistify


Mistify to zestaw unikalnych składników - bogate źródło substancji odżywczych i mikroelementów. Sok dostarcza organizmowi energię jak i wszelkie, niezbędne substancje potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Mistify stwarza każdej komórce naszego organizmu odpowiednie warunki do pracy i regeneracji. Mistify ułatwia kontakt pomiędzy poszczególnymi komórkami jak i z wewnętrznym biochemicznym systemem informacyjnym organizmu.
Napój zawdzięcza nadzwyczajne właściwości unikalnemu składowi, zwłaszcza istotnemu składnikowi - brazylijskiej jagodzie Açaí. Naukowcy udowodnili, że Açaí może zmniejszyć szkody powodowane przez wolne rodniki aż o około 40%! Wolne rodniki czynią spustoszenie w całym organizmie, uszkadzając komórki i powodując tym samym przedwczesne starzenie oraz wiele chorób cywilizacyjnych. Rola naturalnych reduktorów wolnych rodników jest coraz istotniejsza ze względu na zwiększające się zanieczyszczenie środowiska i krytyczne wartości promieniowania słonecznego - ultrafioletowego. Owoce Açai w Mistify są liofilizowane, dzięki czemu sok zachowuje wszystkie unikalne właściwości! Działanie Açai wspierają bogate w antyoksydanty wyciągi z wyjątkowych odmian, winogron i innych owoców.

Skład Mistify

acaiJagoda Açai (Euterpe oleracea) zawiera silne przeciwutleniacze, neutralizujące wolne rodniki, co mniejsza stres oksydacyjny. Zawiera również niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, aminokwasy, antocyjany i sterole roślinne. Zawartość liofilizowanego suszu Açai w 30 ml soku to aż 1,6 grama!

Borówka amerykańska (Vaccinium corymbosum), to zbiór przeciwutleniaczy. Owoce borówki bogate są w mikro- i makroelementy, w szczególności wapń, fosfor i potas.

Borówka czarna (Vaccinium myrtillus) jest mieszaniną flawonoidów i antocyjanin, bogatych w przeciw- utleniacze. Zapobiega powstawaniu wolnych rodników.
Dla 100 gramów borówki czarnej wartość ORAC to ok. 13000!

Malina właściwa (Rubus idaeus) zawiera w sobie liczne białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały. Jest bogata w antocyjaniny oraz kwas elagowy. Przywraca zdrowie komórkom. Wartość ORAC 100 g maliny właściwej to ok. 6000.

Lycium Fruit (Lycium barbarum - Goji Berry – Wolfberry), to owoc doceniony w medycynie chińskiej od tysięcy lat. Antyoksydant idealny. Zawiera aż 18 rodzajów aminokwasów, w tym osiem egzogennych - min. izoleucynę oraz tryptofan. Goji zawiera 21 minerałów, główne to: cynk, żelazo, miedź, wapń, selen i fosfor. Jest bogatym źródłem beta-karotenu oraz witamin B1, B2, B6 i E.

Czerwone Winogrono, winogrono Concorde – jest źródłem ogromnej ilości przeciwutleniaczy z wysoką zawartością flawonoidów, witaminy C, antocyjanin, polifenoli i potasu.

Zielona Herbata (Camellia sinensis) to źródło przeciwutleniaczy o powszechnie znanym, dobroczynnym działaniu. Mistify jest źródłem zielonej herbaty BEZ KOFEINY.

Witamina B6 – pomaga w prawidłowej syntezie cysteiny i prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, zmniejsza również uczucie zmęczenia i znużenia.

Zawartość netto: 730 ml.
Dawkowanie soku: Dwa razy dziennie po 30 ml.

Producent Mistify

NSP
Suplement wytwarzany jest dla Synergy Worldwide w słynących z najwyższej jakości zakładach NSP.Jego produkcja obwarowana jest wieloma normami i atestami. Każdy ze składników podlega wyrywkowej lecz drobiazgowej kontroli jakości między innymi pod kątem zanieczyszczeń metalami ciężkimi. Firma Nature's Sunshine Products ma 40 lat doświadczenia w produkcji suplementów diety i jest jednym z liderów światowych w branży zdrowotnej. Zakłady produkujące Mistify mają certyfikat NSF GMP.

Co oznacza skrót ORAC?

ORAC - Zdolność Absorpcji Rodników Tlenowych (zobacz wikipedia) to miara wartości antyoksydacyjnych substancji. Wartości ORAC dla większości owoców i warzyw zostały określone przez laboratoria i opublikowane w literaturze naukowej. Badania i doświadczenia w The Hean Mayer USDA Human Nurtition Research Center on Aging na Uniwersytecie Tufts z Bostonu mówią, że spożywanie owoców i warzyw z wysokim współczynnikiem ORAC może spowolnić procesy związane ze starzeniem się całego organizmu człowieka, szczególnie uwzględniając mózg. Chroni przed uszkodzeniem oksydacyjnym, potrafi zapobiegać utracie długoterminowej pamięci oraz zdolności uczenia się w średnim wieku. Ochrania układ krwionośny. Badania wykazały, że spożywanie dużej ilości pokarmów z wysoką wartością ORAC podnosi pojemność antyoksydacyjną ludzkiej krwi, tkanek i osocza nawet o 10-25%. Znawcy tematu sugerują, że powinno się zwiększyć dzienne spożycie od 3000 do 5000 jednostek, ponieważ w rzeczywistości konsumujemy średnio mniej niż 1000 wartości ORAC. Normy żywieniowe zalecają nam spożywać 5 porcji owoców i warzyw dziennie po ok. 200g co w sumie wynosi max. tylko 1700 wartości ORAC.
acai 
100 g soku MISTIFY = 20 000 ORAC
1 dzienna porcja 60 ml = 10 000 ORAC


Nasze społeczeństwo nie zjada nawet 1 lub 2 porcji owoców i warzyw dziennie, nie mówiąc już o pięciu porcjach. Dlaczego tak jest? Robienie zakupów i przygotowanie dla siebie wszystkich owoców i warzyw, których potrzebujemy zajmuje wiele czasu. Nie próbujemy nawet zadbać o zdrowie swojego serca poprzez jedzenie owoców i warzyw. Jednakże można znacznie poprawić kondycję Twojego systemu sercowo-naczyniowego i ogólne dobre samopoczucie, jeśli zaczniesz myśleć w wartościach ORAC.

Açai a właściwa sylwetka

Po Acai warto sięgnąć również w trakcie odchudzania - jagody te stanowią bogate źródło wielu substancji odżywczych, witamin i mikroelementów. W czasie diety odchudzającej mistify sklep łatwo o rozmaite niedobory, dlatego konieczne jest uzupełnianie pewnych składników odżywczych. Doskonałym sposobem jest regularne uzupełnianie diety poprzez picie Mistify Synergy Worldwide. Dzięki temu ewentualne błędy żywieniowe podczas odchudzania będą znacznie mniej dotkliwe w skutkach.
Osoby na diecie cukrzycowej mogą bez obaw pić napoje z jagód, w tym Mistify, gdyż mają one bardzo niski indeks glikemiczny i są niskokaloryczne.
Polifenole w Mistify – co dobrego oferują?

Związki polifenolowe hamują powstawanie i wiążą wolne rodniki, znane z niepożądanego utleniania wielu związków. Polifenole działają  profilaktycznie i do pewnego stopnia leczniczo, ponieważ obecność wolnych rodników w naszych organizmach może prowadzić do wielu chorób. Znane są również z działania przeciwmiażdżycowego - hamują bowiem powstawanie i rozwój stanów zapalnych, działają przeciwzlepieniowo i zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych, ochraniając je w ten sposób.
Ekstrakty jagód i innych specjalnie dobranych owoców, wchodzących w skład Mistify, obfitują w naturalnie dobroczynne polifenole.

Te jagody rosną na palmach? Tak! 

Euterpa warzywna, warzywnia warzywna (Euterpe oleracea) to gatunek z rodziny arekowatych (palm). Można ją spotkać w tropikalnych lasach Ameryki Południowej, jednak dziś spotykana jest w strefie międzyzwrotnikowej na całym świecie.
Nasza „jagodowa palma” dorasta do 15 m wysokości. Długie liście do 3,5 m długości skupione są na szczycie pnia. Kwiatostan jest rozgałęziony, obupłciowy. Kwiaty zaś gęste o białym kielichu i czerwonej koronie.
Owocem jest kulista, jednonasienna, włóknista jagoda w kolorze ciemnofioletowym znana pod nazwą Açai (acai berries). Jest podobna z wyglądu do winogron lecz mniejsza i zawiera pojedynczą dużą pestkę (7-10 mm średnicy) oraz bardzo niewiele miąższu. Drzewo rodzi owoce dwa razy do roku, w kilku, a nawet kilkunastu gronach zawierających od 500 do 900 jagód.
Jagodowy miąższ jest wykorzystywany w tradycyjnej kuchni brazylijskiej. W Amazonii jest wręcz podstawą diety mieszkańców dżungli, stanowiąc wagowo do 42% ogółu pożywienia. W położonym na północy stanie Pará miąższ jest zwykle podawany z tapioką i – w zależności od regionu – solony bądź słodzony cukrem lub miodem (sam nie jest słodki, posiada jednak wyróżniający te owoce aromat). W południowej Brazylii spożywany jest na zimno, najczęściej z granolą, a potrawa ta nosi nazwę "açaí na tigela" (açaí w misce). Wykorzystuje się miąższ również do produkcji lodów i napojów.
Soku wyciśniętego z miąższu używa się również do produkcji napojów alkoholowych. Od lat dziewięćdziesiątych XX wieku sok i koncentraty stały się popularnie na całym świecie, zwłaszcza w USA.

Przydatne linki, warto poczytać: http://www.mistify.pl/Styczeń 2015
Od stycznia 2015 Mistify oferowany jest w nowym pakiecie hurtowym - 6 szt. w bardzo atrakcyjnej cenie. Nadal dostępny jest zestaw 3 szt. w dotychczasowej cenie. O szczegółach informujemy telefonicznie lub mailowo.Jeśli jesteście Państwo zainteresowani produktem, ceną, możliwością zakupu, prosimy o przesłanie prośby o kontakt podając numer telefonu lub adres e-mail.

Etykiety: mistify cena, acai, mistify sklep, gdzie kupić
  Mistify to zestaw unikalnych składników, bogaty w źródło substancji odżywczych. Sok dostarcza organizmowi energię jak i wszelkie, niezbędne substancje odżywcze. Mistify stwarza każdej komórce naszego organizmu odpowiednie warunki do pracy i regeneracji. Mistify ułatwia kontakt pomiędzy poszczególnymi komórkami, jak i z wewnętrznym biochemicznym systemem informacyjnym organizmu. <b>&nbsp;</b><br /> <br /> <br /> <b>Nadzwyczajne właściwości soku, pochodzą od brazylijskiej jagody Açaí, głównego składnika naszego soku. Naukowcy udowodnili, że <a href="http://www.mistify.pl/" target="_blank">Mistify</a> zmniejsza szkody powodowane przez wolne rodniki o 43%! Owoce Acai w Mistify są liofilizowane! Dzięki czemu sok zachowuje wszystkie składniki odżywcze. </b><br /> <br /> Jagoda Acai to podstawowy środek odżywczy, potrzebny do neutralizacji wolnych rodników. Wolny rodnik czyni szkody w całym organizmie, uszkadzając komórki ludzkie, powoduje przedwczesne starzenie i wiele chorób cywilizacyjnych. Rola Acai jest coraz większa ze względu na zwiększające się zanieczyszczenie środowiska i krytyczne wartości promieniowania słonecznego.<br /> <br /> <br /> <div style="color: #741b47;"> <br /> <b><span style="font-size: large;">Skład Mistify</span></b></div> <br /> <a href="http://www.mistify.pl/" target="_blank"><b>Jagoda Acai</b></a> - zawiera silne przeciwutleniacze, neutralizujące wolne rodniki, co mniejsza stres oksydacyjny i starzenie się. Poprawia odporność organizmu. Zawiera również niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, aminokwasy, antocyjany i sterole roślinne.<br /> <span style="font-size: large;">Stężenie acai w Mistify to aż 51%</span><br /> <br /> <b>Borówka amerykańska</b> &#8211; Vaccinium corymbosum to zbiór przeciwutleniaczy. Pomaga kontrolować poziom cholesterolu w organizmie, poprawia wzrok i pamięć. Może spowolnić występowanie zaburzeń umysłowych, które z wiekiem doskwierają bardziej. Wysoka ilość przeciwutleniaczy wpływa na zdrowie serca i naczyń krwionośnych.<br /> <br /> <b>Borówka czarna </b>&#8211; Vaccinium myrtillus jest mieszaniną flawonoidów i antocyjanin, bogatych w przeciwutleniacze. Istotnie poprawia wzrok, zapobiega powstawaniu wolnych rodników, utrzymuje odpowiedni, zdrowy poziom cholesterolu i ma działa przeciwzapalnie. W 100 gramach wartość ORAC to ok. 13427!<br /> <br /> <b>Czerwona malina</b> &#8211; Rubus idaeus zawiera w sobie liczne białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały. Przeciwdziała procesowi starzenia. Jest bogata w antocyjaniny oraz kwas elagowy. Przywraca zdrowie komórkom. (ok. 6058 ORAC!)<br /> <br /> <b>Lycium - Lycium Fruit Extract - Lycium barbarum - Goji Berry &#8211; Wolfberry</b> to owoc doceniony w medycynie chińskiej od tysięcy lat. Oczyszcza wątrobę, reguluje pracę żołądka, wzmacniając nerki. Poprawia ostrość wzroku, a co najważniejsze opóźnia proces starzenia. Dzisiejsze badania udowodniły, że goji istotnie przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi - antyoksydant idealny. Zawiera aż 18 rodzajów aminokwasów, w tym osiem egzogennych - min. izoleucynę oraz tryptofan. Goji zawiera 21 minerałów, główne to: cynk, żelazo, miedź, wapń, selen i fosfor. Jest bogatym źródłem beta-karotenu oraz witamin B1, B2, B6 i E.<br /> <br /> <b>Czerwone Winogrono</b> &#8211; jest źródłem ogromnej ilości przeciwutleniaczy z wysoką zawartością flawonoidów, witaminy C, antocyjanin, polifenoli i potasu. Wspomaga działanie systemu sercowo-naczyniowego, wzrok i reguluje poziom cholesterolu. Wykazuje własności antywirusowe, wspomaga pracę mózgu, może nawet ograniczać wzrost komórek nowotworowych.<br /> <br /> <b>Zielona Herbata</b> &#8211; Camellia sinensis to źródło przeciwutleniaczy. Wspomaga system immunologiczny i zdrowie komórek.<br /> <b><br /></b> <b>Pojemność butelki: 740 ml.<br />Dawkowanie soku: Dwa razy dziennie po 30 ml.</b><br /> <br /> <div style="background-color: white; color: #741b47;"> <div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"> </div> <br /> <div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"> <a href="http://2.bp.blogspot.com/-YPyta9JNbT4/UEIA3CgYb7I/AAAAAAAAA6I/_SAoz69MjB0/s1600/SynergyClub.pl+-+Mistify+informacje+o+sk%C5%82adzie+i+warto%C5%9Bci.png" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"><img border="0" src="http://2.bp.blogspot.com/-YPyta9JNbT4/UEIA3CgYb7I/AAAAAAAAA6I/_SAoz69MjB0/s1600/SynergyClub.pl+-+Mistify+informacje+o+sk%C5%82adzie+i+warto%C5%9Bci.png" /></a></div> <div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"> </div> <br /> <br /> <b><span style="font-size: large;">Co oznacza skrót ORAC?</span></b></div> <br /> ORAC - Zdolność Absorpcji Rodników Tlenowych (<a href="http://pl.wikipedia.org/wiki/ORAC" target="_blank">zobacz wikipedia</a>) to miara wartości antyoksydacyjnych substancji. Wartości ORAC dla większości owoców i warzyw zostały określone przez laboratoria i opublikowane w literaturze naukowej. Badania i doświadczenia w The Hean Mayer USDA Human Nurtition Research Center on Aging na Uniwersytecie Tufts z Bostonu mówią, że spożywanie owoców i warzyw z wysokim współczynnikiem ORAC może spowolnić procesy związane ze starzeniem się całego organizmu człowieka, szczególnie uwzględniając mózg. Chroni przed uszkodzeniem oksydacyjnym, potrafi zapobiegać utracie długoterminowej pamięci oraz zdolności uczenia się w średnim wieku. Ochrania układ krwionośny. Badania wykazały, że spożywanie dużej ilości pokarmów z wysoką wartością ORAC podnosi pojemność antyoksydacyjną ludzkiej krwi, tkanek i osocza nawet o 10-25%. Znawcy tematu sugerują, że powinno się zwiększyć dzienne spożycie od 3000 do 5000 jednostek, ponieważ w rzeczywistości konsumujemy średnio mniej niż 1000 wartości ORAC. Normy żywieniowe zalecają nam spożywać 5 porcji owoców i warzyw dziennie po ok. 200g co w sumie wynosi max. tylko 1700 wartości ORAC.<br /> <div style="text-align: left;"> <br /></div> <div style="text-align: left;"> <b>100 g soku MISTIFY = 20 000 ORAC<br /> 1 dzienna porcja 60 ml = 10 000 ORAC</b></div> <br /> Nasze społeczeństwo nie zjada nawet 1 lub 2 porcji owoców i warzyw dziennie, nie mówiąc już o pięciu porcjach. Dlaczego tak jest? Robienie zakupów i przygotowanie dla siebie wszystkich owoców i warzyw, których potrzebujemy zajmuje wiele czasu. Nie próbujemy nawet zadbać o zdrowie swojego serca poprzez jedzenie owoców i warzyw. Jednakże można znacznie poprawić kondycję Twojego systemu sercowo-naczyniowego i ogólne dobre samopoczucie, jeśli zaczniesz myśleć w wartościach ORAC.<br /> <br /> <br /> <br /> <div style="color: #741b47;"> <b><span style="font-size: large;">Co daje Mistify?</span></b><br /> <a href="http://4.bp.blogspot.com/-2t_h2ti8b08/UEIBCtO13gI/AAAAAAAAA6Q/XCJP9BI7JGc/s1600/SynergyClub.pl+-+Jagody.jpeg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 0em; margin-top: 2em; margin-left: 1em;"><img border="0" height="150" src="http://4.bp.blogspot.com/-2t_h2ti8b08/UEIBCtO13gI/AAAAAAAAA6Q/XCJP9BI7JGc/s200/SynergyClub.pl+-+Jagody.jpeg" width="200" /></a></div> <ul> <li>wzmacnia system immunologiczny,</li> <li>skutecznie wspomaga odchudzanie, </li> <li>zwiększa wytrzymałość i witalność organizmu,&nbsp;</li> <li>podwyższa poziom energii i libido, poprawia sprawność fizyczną,</li> <li>hamuje naturalny proces starzenia się,</li> <li>zawiera glukozaminę, czyli naturalny budulec konieczny do odbudowy zdrowej chrząstki,</li> <li>acai rośnie na terenach najbardziej bogatych w substancje odżywcze,</li> <li>zawiera najważniejsze potrzebne nam składniki dla zachowania zdrowia,</li> <li>chroni cholesterol HDL i redukuje LDL,</li> <li>nie dopuszcza do tworzenia złogów w arteriach,</li> <li>zmniejsza wzdęcia. </li> </ul> <br /> <i><b>Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem</b></i> - powiedział Hipokrates, ojciec medycyny współczesnej.<br /> Świadomość ludzka w zakresie odżywiania i dietetyki jest bardzo zubożała, zarówno w świecie medycyny jak i wśród społeczeństwa. Mimo zaawansowanego stopnia współczesnej medycyny, nadal pozostajemy bezradni wobec masowo rozwijającej się plagi chorób cywilizacyjnych. Choroby serca i nowotwory to dwa główne przyczyny przedwczesnej śmierci mieszkańców cywilizacji na zachodzie. Trzecie miejsce zajmują zgony z powodu błędów lekarskich i negatywnych reakcji na leki. Medycyna wciąż poszukuje koncepcji &#8222;pigułki na wszystko&#8221;.<br /> <br /> Warto w tym miejscu przypomnieć sobie uniwersalną na świecie maksymę: &#8222;Jesteś tym, co jesz&#8221; i uświadomić sobie, że to, co spożywamy ma wielkie znaczenie. Pokarm może stanowić źródło energii i tryskającego zdrowia albo powoli, ale bezwzględną truciznę, która prowadzi do destrukcji naszego organizmu.<br /> <br /> <br /> <br /> <div style="color: #741b47;"> <b><span style="font-size: large;">Mistify a odchudzanie</span></b></div> <br /> Składniki Mistify zmniejszają łaknienie i dzięki temu zapobiegają napadom głodu, co jest bardzo ważne podczas odchudzania. Jagody usprawniają procesy przemiany materii i poprawiają samooczyszczanie organizmu z toksyn. Owoce te wpływają też w pewnym stopniu na spalanie tkanki tłuszczowej, bo dzięki niektórym składnikom sprawiają, że energia wysiłku fizycznego pobierana jest częściowo ze zmagazynowanego w tkankach tłuszczu. Unikalny skład soku generalnie dodaje energii, poprawia wydolność i powoduje, że po wysiłku fizycznym zmęczenie jest mniej odczuwalne i szybciej ustępuje. Sprawia to, że aktywność fizyczna walce z nadmiernymi kilogramami staje się łatwiejsza do podjęcia i zniesienia. Po acai warto sięgnąć w trakcie odchudzania również z innych względów - jagody te stanowią bogate źródło wielu substancji odżywczych, witamin i mikroelementów. W czasie diety odchudzającej łatwo o niedobory, które mogą spowodować np. niedokrwistość, inaczej mówiąc anemię. Dlatego konieczne jest uzupełnianie pewnych składników odżywczych. <br /> <br /> <div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"> <a href="http://4.bp.blogspot.com/-jzBGP_3dnko/UEIBJeuGtQI/AAAAAAAAA6Y/J80YtucFGf4/s1600/SynergyClub.pl+-+centymetr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"><img border="0" height="200" src="http://4.bp.blogspot.com/-jzBGP_3dnko/UEIBJeuGtQI/AAAAAAAAA6Y/J80YtucFGf4/s200/SynergyClub.pl+-+centymetr.jpg" width="200" /></a></div> Doskonałym sposobem jest regularne suplementowanie diety poprzez picie Mistify. Dzięki temu ewentualne błędy żywieniowe podczas odchudzania będą znacznie mniej dotkliwe w skutkach. Odchudzanie jest o wiele łatwiejsze również dlatego, że jagody poprawiają nasze samopoczucie - regulują gospodarkę hormonalną, wpływają korzystnie na te hormony, które odpowiadają za nastrój (np. dopamina, endorfiny, serotonina). W ten sposób acai dość skutecznie ogranicza stres często towarzyszący odchudzaniu. Dobry nastrój z pewnością pomoże nam tez zrezygnować ze słodyczy i zachęci do podjęcia koniecznego wysiłku fizycznego. <br /> <br /> Soki z acai nie są oczywiście w stanie całkowicie zastąpić dobrze zbilansowanej diety, ale w istotny sposób przyspieszają i ułatwiają odchudzanie, przy okazji poprawiając ogólny stan zdrowia a także wygląd skóry, włosów i paznokci. Osoby na diecie mogą bez obaw pić soki z jagód, gdyż mają one bardzo niski indeks glikemiczny i są niskokaloryczne.<br /> <br /> <br /> <span style="color: #741b47;">Mistify przeciw chorobie Alzheimera</span><br /> <br /> Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że istnieje możliwość uchronienia się przed chorobą Alzheimera, dostarczając organizmowi odpowiednich przeciwutleniaczy. Antyoksydanty znajdują się głównie w owocach i warzywach. Najwięcej jest ich w jagodzie Acai i granacie. Połączenie tych dwóch owoców może pozytywnie wpływać na pracę mózgu.<br /> <br /> W oparciu o solidne dowody kliniczne, naukowcy uważają, że komórki mózgu są niszczone przez produkcję patologicznego białka zwanego amyloidem. Amyloidy produkują wolne rodniki, czego skutkiem są uszkodzone komórki, pogarszanie ich funkcji i ostatecznie doprowadzenie do ich śmierci. Jednak antyoksydanty mogą zapobiegać oksydacyjnym uszkodzeniom komórek i spowolnić postęp choroby Alzheimera. Uzupełnienie diety w antyoksydanty to sposób na spowolnienie postępu choroby, o ile uszkodzenia spowodowane oksydacją mogą powodować spadek mechanizmu poznawczego obserwowany w chorobie Alzheimera.<br /> <br /> <span style="color: #741b47;">Jagody rosną na palmach? Tak!</span> <br /> <b>Euterpa warzywna, warzywnia warzywna (Euterpe oleracea) to gatunek z rodziny arekowatych (palm). Można ją spotkać w tropikalnych lasach Ameryki Południowej, jednak dziś spotykana jest w strefie międzyzwrotnikowej na całym świecie.&nbsp;</b><br /> <br /> <div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"> <a href="http://4.bp.blogspot.com/-sartdd5bDNs/UEIBPQPqSyI/AAAAAAAAA6g/VmS3B3N_zkI/s1600/SynergyClub.pl+-+Euterpa+Oleracea.JPG" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"><img border="0" height="320" src="http://4.bp.blogspot.com/-sartdd5bDNs/UEIBPQPqSyI/AAAAAAAAA6g/VmS3B3N_zkI/s320/SynergyClub.pl+-+Euterpa+Oleracea.JPG" width="240" /></a></div> Nasza &#8222;jagodowa palma&#8221; dorasta do 15 m wysokości. Długie liście do 3,5 m długości skupione są na szczycie pnia. Kwiatostan jest rozgałęziony, obupłciowy. Kwiaty zaś gęste o białym kielichu i czerwonej koronie. Owocem jest kulista, jednonasienna, włóknista jagoda w kolorze ciemnofioletowym znana pod nazwą acai.<br /> <br /> Owoce (zwane açaí, acai berries) &#8211; podobne z wyglądu do winogron lecz mniejsze &#8211; zawierają pojedynczą dużą pestkę (7-10 mm średnicy) i bardzo niewiele miąższu. Drzewo rodzi je w kilku, a nawet kilkunastu gronach zawierających od 500 do 900 jagód dwa razy rocznie.<br /> <br /> Jagodowy miąższ jest wykorzystywany w tradycyjnej kuchni brazylijskiej. W Amazonii jest wręcz podstawą diety mieszkańców dżungli, stanowiąc wagowo do 42% ogółu pożywienia.<br /> <br /> W położonym na północy stanie Pará miąższ jest zwykle podawany z tapioką i &#8211; w zależności od regionu &#8211; solony bądź słodzony cukrem lub miodem (sam nie jest słodki, posiada jednak wyróżniający te owoce aromat). W południowej Brazylii spożywany jest na zimno, najczęściej z granolą, a potrawa ta nosi nazwę "açaí na tigela" (açaí w misce). Wykorzystuje się miąższ również do produkcji lodów i napojów. Soku wyciśniętego z miąższu używa się również do produkcji napojów alkoholowych. Od lat dziewięćdziesiątych XX wieku sok i koncentraty stały się popularnie na całym świecie, zwłaszcza w USA. Mistify - gdzie kupić
SynergyClub.pl - Independent Team Member Synergy WorldWide Polska