Top Ad unit 728 × 90

Popraw swoją wydolność sercowo-naczyniową

W każdej chwili, każdego dnia Twoje serce pracuje, aby wspierać wszystkie czynności Twojego ciała. Serce bije około 100 000 razy dziennie i pompuje około 7500 litrów krwi przez mikroskopijny układ naczyń krwionośnych o łącznej długości około 100 000 kilometrów! Podaj pomocną dłoń swojemu sercu i wzmocnij je rutynowymi ćwiczeniami sercowo-naczyniowymi. 


Badania wykazały, że zwykłe wykonywanie 30-40 minut ćwiczeń dziennie może poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie, a jednocześnie mieć pozytywny wpływ na serce. Obejmuje to zarówno ćwiczenia aerobowe, jak i beztlenowe. Więc jaka jest różnica? Rozbijmy to. 

Aerobic

Ćwiczenia aerobowe koncentrują się na podnoszeniu, a następnie konsekwentnym utrzymywaniu tętna przez dłuższy czas. Ten rodzaj sprawności ma bezpośredni wpływ na układ krążenia, ponieważ angażuje płuca, serce i duże grupy mięśni przez znaczny czas.

---> Bieganie, piesze wędrówki i pływanie są klasyfikowane jako ćwiczenia aerobowe. 

Anaerobic

Ćwiczenia beztlenowe koncentrują się na wzmacnianiu mięśni krótkimi, ale intensywnymi treningami. Te przypływy aktywności, znane również jako trening oporowy, pomagają budować wytrzymałość układu sercowo-naczyniowego i ogólny stan zdrowia serca, ponieważ popychają Cię do maksymalnego wysiłku w krótkich, określonych odstępach czasu.

---> Przykładami tego są sprint, skoki lub podnoszenie ciężarów. 


Oba rodzaje ćwiczeń zapewniają różnorodne korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Twoje cele fitness mogą pomóc Ci określić najlepszy rodzaj ćwiczeń, w których możesz uczestniczyć. Upewnij się, że zaczynasz powoli i budujesz do poziomu, z którym twoje ciało jest wygodne.

Źródło:
https://www.healthline.com/health/fitness-exercise/difference-between-aerobic-and-anaerobic#TOC_TITLE_HDR_1

1 komentarz:

  1. Bardzo dobra rzecz na początek długiego, męczącego dnia. Może być razem z e9 tej samej firmy.

    OdpowiedzUsuń

Synergy Club - Dystrybutor Synergy WorldWide Polska © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.