Top Ad unit 728 × 90

Glukozamina - jeden z kluczowych składników FL-3X

Glukozamina to naturalnie występujący w naszym organizmie aminocukier. Jej zadaniem jest między innymi wspieranie regeneracji stawów i odbudowy nowej i zdrowej chrząstki. Glukozamina bierze udział w syntezie proteoglikanów (substancje budulcowe chrząstki stawowej), co pozwala wzmocnić, a nawet zregenerować zmienione chorobowo stawy. Glukozamina jest jednym z trzech kluczowych składników suplementu FL-3X.

Glukozamina dostępna jest w czterech postaciach:
  • chlorowodorek glukozaminy;
  • jodowodorek glukozaminy;
  • N-acetyloglukozamina;
  • siarczan glukozaminy.

Najlepszym wyborem jest chlorowodorek (HCL) oraz siarczan glukozaminy – łatwo przyswajalne przez tkanki kostną i chrzęstną. Glukozamina zatrzymuje wodę w tkankach łącznych, co daje elastyczność i sprężystość.

Kiedy stosować?

Glukozaminę należy stosować w okresach wzmożonego wysiłku fizycznego, kiedy stawy narażone są na większe obciążenia. Suplementacja polecana jest również przy nadwadze oraz w podeszłym wieku, gdyż z czasem organizm produkuje mniej glukozaminy.

Celem stosowania są zabezpieczenie organizmu przed kontuzjami oraz ochrona, wzmacnianie i szybsza regeneracja stawów. Duże zastosowanie ma również w stanach pourazowych, w profilaktyce osteoporozy, przy diecie ubogiej w wapń i u sportowców, u których elementy stawowe są szczególnie narażone na kontuzje i zwyrodnienia.

Działanie

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie jak działa glukozamina? przyjrzyjmy się dokładniej stawom. Są one elementem chrząstki kostnej oraz istotnym składnikiem łączącym kości. Ich zadaniem jest amortyzacja, która powoduje sprawniejsze przejście kości. Stawy można bardzo łatwo uszkodzić! Nawet niewłaściwie postawiony krok może skończyć się nadwyrężeniem lub zwichnięciem. Po zniszczeniu chrząstki odczuwany jest silny lub mniej dokuczliwy ból. 

W czasie rekonwalescencji wskazana jest suplementacja glukozaminy, która w wyniku swoich właściwości może pomóc w:
  • zwalczeniu bólu i sztywności stawów;
  • procesie stymulacji pracy komórek uczestniczących w tworzeniu tkanki łącznej;
  • zapobieganiu odwapniania kości;
  • regeneracji oraz ochronie stawów i więzadeł przed kolejnymi uszkodzeniami i zwyrodnieniami;
  • poprawie elastyczności elementów stawowych;
  • odbudowie chrząstki stawowej.

W jakich dawkach suplementować?

Glukozaminę można zażywać jednorazowo lub 2-3 razy dziennie. Jednak aby odczuć pozytywne działanie suplementacji, dawka dobowa powinna wynosić około 3000 mg. Jeśli stosujemy suplement złożony dodatkowo z chondroityny i MSM, wystarczy 1000 – 1500 mg glukozaminy na dobę.

Brak komentarzy:

Synergy Club - Dystrybutor Synergy WorldWide Polska © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.