Top Ad unit 728 × 90

Ultramaratończyk Marcel Höche poleca nasze produkty!

Czym są ultramaratony? To wszystkie wyścigi biegowe trwające znacznie dłużej niż standardowy maraton. Zasięgiem swym mogą obejmować trasy nawet od pięćdziesięciu do tysięcy kilometrów!

Dla Marcela Höche - sportowca sponsorowanego przez Synergy - powyższe biegi są całym życiem. Ten ultra-biegacz z Niemiec ma zaledwie 22 lata i jest jednym z najmłodszych sportowców w tej dyscyplinie. Zdobył tytuł Mistrza Niemiec w ultra-biegach w kategorii do 23 lat, a w ubiegłym roku osiągnął najlepszy wynik w biegu na 12 godzin w swojej kategorii.

Marcel swoją przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 7 lat, zaś swój pierwszy ultramaraton przebiegł, kiedy miał 19 lat. Od tamtego czasu bieganie stało się dla niego prawdziwą pasją, choć jak sam mówi: lubię to co robię!


Treningi Marcela są długie i żmudne. Dzienny zestaw ćwiczeń złożony jest z biegów długodystansowych (30 km w tempie 4:20 na km) oraz sesji szybkościowych, które pozwalają mu wycisnąć ze swojego organizmu maksimum sportowego potencjału. Z powodu znacznego obciążenia fizycznego organizmu, co ma związek z ultramaratonami, Marcel zaczął w lutym 2016 korzystać z produktów Synergy, które pomagają mu w treningach i pozwalają poprawić wyniki uzyskiwana na zawodach.

Kiedy zacząłem ciężej trenować, zmieniłem dietę, a produkty Synergy okazały się w tym procesie niezwykle pomocne - twierdzi Marcel.

Będąc wielkim fanem Systemu V3, Marcel każdego dnia korzysta z Mistify, aby walczyć z fizycznym obciążaniem organizmu, jakie nakłada na niego sport. Jest również zdeklarowanym wielbicielem ProArgi-9+ i korzysta z produktów kilka razy dziennie, zarówno na treningach, jak i podczas zawodów sportowych.

Bardzo lubię e9, bo daje mi wszystko, czego potrzebuję w trudnej sytuacji - mówi Marcel. Minerały, energię i aminokwasy. To naprawdę doskonała mieszanka wszystkiego, co niezbędne by osiągać dobre wyniki
Ale nawet mimo treningu fizycznego, odpowiedniej diety oraz pomocy, jaką daje suplementacja żywieniowa biegacze ultramaratonów nieuchronnie muszą mierzyć się z niezwykle ciężkimi momentami.

W każdym wyścigu zderzam się ze ścianą - opowiada Marcel. Takie chwile są dla mnie niesamowicie trudne. Największym wyzwaniem był chyba bieg, w którym zdobyłem najlepszy wynik w 12 godzin w 2015.

Marcel opowiada, że był już po ponad 7 godzinach biegu i wciąż czekało na niego kolejne 5, aby ukończyć występ, ale jego organizm toczył wyjątkowo trudną walkę i Marcel zaczął się mentalnie wyłączać.

Zacząłem mówić sam do siebie - wspomina. Marcel, to tylko jeszcze jeden maraton. Tylko jeden więcej i będziesz najlepszy na świecie w swojej kategorii wiekowej. Musiałem powtarzać to sobie by wytrwać, by po prostu to zrobić. Niezależnie od wszystkiego, wiedziałem, że potrzebuję posuwać się naprzód. To nastawienie naprawdę mnie uratowało.

Lista jego ostatnich wyników i osiągnięć obejmuje:
  • 3 miejsce w kategorii ogólnej - Innsbruck – Alpejski Festiwal Biegów Przełajowych 65 Km 30.04.2016;
  • 3 miejsce w kategorii ogólnej - Brocken-Wyzwanie 13.02.2016;
  • 2 miejsce w kategorii ogólnej - Stadtoldendorfer 12-bieg dwunastogodzinny 11.-12.07.2015.

Marcel nieustannie osiąga w swej dyscyplinie wyniki na najwyższym poziomie i nie może doczekać się, by w najwyższej formie przystąpić do kolejnych biegów. Jego kolejnym wyzwaniem jest bieg ultramaratoński, który odbędzie się już tego lata w Niemczech. Trzymamy kciuki!

Brak komentarzy:

Synergy Club - Dystrybutor Synergy WorldWide Polska © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.