Top Ad unit 728 × 90

Skąd się bierze i co daje MSM?

MSM to rodzaj siarki (MetyloSulfonyloMetan) przyswajalnej przez organizm człowieka. Najpowszechniejszym źródłem MSM w przyrodzie jest morski fitoplankton. Tam ma jednak zupełnie inną formę (siarczku dimetylu). Plankton emituje ten związek siarki do atmosfery, gdzie ulega utlenieniu, a następnie wraz z deszczem spada na ziemię. Z gleby jest pobierane przez rośliny, gdzie ulega kolejnym przemianom.

MSM możemy więc czerpać z żywności, jest go tam jednak naprawdę niewiele. Dlatego w suplementach spotkamy syntetyzowany MSM. Aby go otrzymać, najlepsi producenci odtwarzają w produkcji niemal cały proces zachodzący w przyrodzie, następnie otrzymany półprodukt oczyszczają i przetwarza w formę bezpieczną i przyswajalną.

MSM wraz z glukozaminą i chondroityną

Siarka wzmacnia komórki tworzące włosy, skórę, paznokcie, stawy. A w połączeniu z glukozaminą i chondroityną nadaje im stosowną elastyczność i wspomaga funkcjonowanie. MSM uczestniczy ponadto w syntezie kolagenu i keratyny niezbędnych w tworzeniu jędrnej skóry, grubych włosów i mocnych paznokci. Potwierdzają to choćby badania profesora Ronalda Lawrence z U.C.L.A. School of Medicine. Przeanalizował on wyniki 21 pacjentów (5 kobiet i 16 mężczyzn), z których połowa przez 6 tygodni przyjmowała MSM, reszta zaś placebo. W grupie przyjmującej MSM włosy rosły szybciej, poprawił się też ich wygląd. Podobne badania przeprowadzono także badając grubość, długość i twardość paznokci. Również tutaj nastąpiła istotna poprawa.

Połączenie najwyższej jakości glukozaminy, chondroityny i siarki MSM znajdziemy w suplemencie FL-3X, polecanym wszystkim, którzy pragną zadbać o piękną skórę, włosy, paznokcie ale również, a może nawet przede wszystkim o zdrowe stawy.

1 komentarz:

  1. Glukozaminy bez MSM nie mają sensu. Wypróbowałam niejedną i jestem tego całkowicie pewna.

    OdpowiedzUsuń

Synergy Club - Dystrybutor Synergy WorldWide Polska © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.