Top Ad unit 728 × 90

Czym jest mikrobiom?

Wewnątrz ludzkiego ciała dzieje się coś fascynującego. W jednym momencie w naszym organizmie żyje i pracuje 100 bilionów mikroskopijnych istot. Ponadto okazuje się że zaledwie 10% naszych komórek zawiera nasze własne, ludzkie DNA. Pozostałe 90% to bakterie, grzyby i mikroflora. Stanowią one złożoną, mikroskopijną społeczność, która nazywana jest mikrobiomem.

Mikrobiom każdego z nas składa się z ponad 10 tysięcy gatunków. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek dotąd, naukowcy rozumieją te gatunki i odkrywają sposoby w jaki oddziałują one na nasze zdrowie. Nowe odkrycia naukowe udowadniają, że nasz mikrobiom bezpośrednio wpływa na serce, skórę oraz wszystkie kluczowe organy. Wpływa także na naszą wagę, możliwości fizyczne oraz metabolizowanie pożywienia. Może nawet oddziaływać na pamięć i emocje!

Dziś marnotrawi się w służbie zdrowia ogromne pieniądze na walkę z problemami, które jak już wiemy, stanowią jedynie konsekwencję zachowania równowagi wewnątrz mikrobiomu. Teraz jednak, dzięki większej niż kiedykolwiek wiedzy na ten temat, walka ta może okazać się zwycięska, ponieważ wiadomo co stanowi jej najważniejszy element. 

Mikrobiom jest niezwykle istotny. Ma wielką moc, można go kontrolować i wreszcie stanowi klucz do osiągnięcia elitarnego zdrowia.

Czytaj więcej: MicroBiome 

Brak komentarzy:

Synergy Club - Dystrybutor Synergy WorldWide Polska © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.