Top Ad unit 728 × 90

Arginina poprawia zdolność wysiłkową

Suplementacja argininy przynosi wyraźne efekty w poprawianiu zdolności wysiłkowych nie tylko w przypadku sportowców, ale również u osób w zaawansowanych stanach chorobowych ograniczających wykonywanie dłuższej pracy mięśniowej. Ilustruje to jedna z prac badawczych Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń przy współpracy z Zakładem Farmakologii Klinicznej i Katedry Fizjologii Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zbadano tam wpływ doustnej suplementacji l-argininy na dystans przejścia bez bólu u chorych z miażdżycowym niedokrwieniem kończyn dolnych. Suplement z L-argininą podawano przez 28 dni dwóm grupom pacjentów. Jednej podawano 3 razy dziennie 2 g l-argininy a drugiej 3 razy po 4 g. Po 28 dniach suplementacji u wszystkich badanych nastąpiła poprawa subiektywna.

Dystans przejścia bezbólowego w grupie która dostawała 6 gramów l-argininy na dobę wydłużył się z ok. 150 m do ok. 500 m a więc przeszło trzykrotnie. W grupie przyjmujących l-argininę w dawce 12 g na dobę dystans przejścia bez bólu wydłużył się po 28 dniach z około 200 m do około 1500 m czyli niemal ośmiokrotnie! Zobrazowano to na poniższym wykresie:Podczas badania nie zaobserwowano żadnych niepożądanych działań ubocznych stosowania l-argininy. Jak wynika z prowadzonych badań, przyjmowanie l-argininy przyczynia się do zmniejszenia zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen, co wiąże się z rozszerzeniem naczyń krwionośnych i zwiększeniem przepływu wieńcowego. U osób przyjmujących argininę zauważa się też poprawę pracy układu oddechowego, gdyż indukowany dzięki niej tlenek azotu wpływa rozszerzająco na mięśnie gładkie oskrzeli oraz wpływa na wydzielanie oczyszczającego śluzu i czynność aparatu rzęskowego w drogach oddechowych, co pozwala lepiej wychwytywać wnikające z powietrzem toksyny.

ProArgi-9+ zawiera w jednej saszetce optymalną, dobową dawkę l-argininy wzbogaconą o l-cytrulinę, witaminy z grupy B i ekstrakty owocowe, będące źródłem antyoksydantów


Opracowano na podstawie arginina.info.pl

Brak komentarzy:

Synergy Club - Dystrybutor Synergy WorldWide Polska © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.