Top Ad unit 728 × 90

Chlorofil a chlorofilina

Chlorofil jest organicznym związkiem chemicznym, występującym powszechnie w roślinach i algach. Nadaje różnym częściom roślin (najczęściej liściom) zielony kolor. Pozwala organizmom roślinnym przechwytywać energię słoneczną i wykorzystać ją w procesie fotosyntezy. Z chlorofilu pozyskuje się chlorofilinę nazywaną często "płynnym chlorofilem".

Chlorofilina jest mieszaniną soli sodowo-miedziowych chlorofilu, powstałych w wyniku zastąpienia w pierścieniu chlorofilu atomu magnezu atomem miedzi. W przeciwieństwie do chlorofilu, który rozpuszcza się tylko w tłuszczach, chlorofilina rozpuszcza się w wodzie. Zawdzięcza temu aktywność w przewodzie pokarmowym. Badania sugerują, że chlorofil nie przedostaje się do krwiobiegu. Inaczej chlorofiliny - niektóre składniki ich mieszaniny mogą „podróżować” po całym organizmie, co zostało już wstępnie potwierdzone badaniami naukowymi. Chlorofilinę w roztworze wodnym spotkamy pod potoczną nazwą "chlorofil w płynie" lub "płynny chlorofil". Jest ona głównym składnikiem suplementu Phytolife


5 komentarzy:

 1. Trzeba też dodać, że jedzenie warzyw w praktyce nie zastąpi suplementacji chlorofiliny. A to dlatego, że żeby przyswoić porcję chlorofiliny zawartą w jednej łyżce stołowej Phytolife trzeba by zjeść około kilograma (!) ZIELONYCH warzyw. Myślę, że nawet najbardziej zagorzali miłośnicy spożywania warzyw nie będą w stanie zjadać tyle codziennie. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chlorofil Phytolife to kolejny przebój Synergy Worldwide po ProArgi-9+. Świetne suplementy, które w dodatku można i warto stosować równolegle. Godne polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Phytolife jest naprawdę dobry ale pod warunkiem, że będziemy pić przynajmniej miesiąc lub dwa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry suplement i na pewno nikomu nie zaszkodzi, jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Ja od kilku lat dodaję Phytolife do niegazowanej wody i zabieram to na bieganie. Rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealny na lato ale i na jesień/zimę dobry, bo zieleniny nigdy dosayć! :)

  OdpowiedzUsuń

Synergy Club - Dystrybutor Synergy WorldWide Polska © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.