Top Ad unit 728 × 90

Prozdrowotne właściwości resweratrolu

Resweratrol, powszechnie spotykany w czerwonych i fioletowych winogronach, jest substancją, zapewniającą skuteczną ochronę sercu.
Trwają badania mające za zadanie dowieść ogromnych korzyści zdrowotnych, płynących z resweratrolu. Już teraz wykazały one jednak, że dobrodziejstwa te sięgają daleko poza obszar zdrowia serca.

Oto niektóre z nadzwyczajnych właściwości prozdrowotnych resweratrolu:

Ochrona serca
Jak wspomniano powyżej, resweratrol stanowi silny wspomagacz układu krążenia. W badaniach resweratrol wykazał zdolność do poprawy rozszerzalności naczyń krwionośnych, co może ułatwić przepływ krwi. Większa średnica naczyń sprawia, że przez wszystkie partie ciała może przepływać więcej krwi - poprawia się ukrwienie organów.

Odchudzanie 
Badania przeprowadzone na University of Georgia wykazały, że resweratrol działa na organizm w dwojaki sposób istotnie wspomagając wysiłek odchudzania:
  • Znacznie zmniejsza zdolność komórek do przechowywania tłuszczu (o około 130%)
  • Powoduje, że komórki tłuszczowe rozpadają się w ilości 246% powyżej normy.

Regeneracja mięśni
Resweratrol jest silnym przeciwutleniaczem i wspiera komórki i organy w ich wysiłkach na rzecz oczyszczenia organizmu z kwasu moczowego i innych toksyn, dlatego skutecznie wspomaga organizm w regeneracji powysiłkowej mięśni.Ochrona mózgu
Prace studialne na Uniwersytecie w Szwajcarii dowodzą, że resweratrol ma potężne zdolności zabezpieczania mózgu. Okazało się, że resweratrol pomaga oczyścić mózg z pozostałości uszkodzeń masy mózgowej i wolnych rodników.

Zwiększanie wydajności mózgu
Naukowcy uważają, że resweratrol może przyspieszyć nasze reakcje psychiczne. W brytyjskim badaniu, u studentów, którym podawano  resweratrol, przepływu krwi do mózgu zwiększył się o 200%.

Ochrona skóry
Badania pokazują, że resweratrol chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVB ze słońca.

Ochrona zapalna
Resweratrol jest silnym przeciwutleniaczem, zapewniającym ochronę przeciwzapalną przez neutralizację szkodliwego działania wolnych rodników w organizmie. Wolne rodniki, jeśli pozostają nienaruszona, mogą doprowadzić do stosownej reakcji zapalnej.

Resweratrol jest istotnym składnikiem ProArgi 9 Plus i Mistify firmy Synergy Worldwide.

Źródło:
https://www.divinecaroline.com/38/133178-10-miracle-healing-powers-grapes

Brak komentarzy:

Synergy Club - Dystrybutor Synergy WorldWide Polska © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.