Top Ad unit 728 × 90

Jelita drugim mózgiem? Mikrobiom

Czy wiesz, że wewnątrz Twojego ciała dzieje się coś naprawdę fascynującego? W tym jednym momencie we wnętrzu Twojego organizmu żyje i pracuje aż 100 bilionów mikroskopijnych istot! Okazuje się, że zaledwie 10% Twoich komórek zawiera Twoje własne, ludzkie DNA. Pozostałe 90% to bakterie, grzyby i mikroflora. Stanowią one złożoną, mikroskopijną społeczność zwaną mikrobiomem.

Mikrobiom każdego z nas składa się z ponad 10 tysięcy gatunków. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek dotąd, naukowcy rozumieją te gatunki i odkrywają sposoby w jaki oddziałują one na zdrowie. Nowe odkrycia naukowe udowadniają, że mikrobiom bezpośrednio wpływa na serce, skórę oraz wszystkie kluczowe organy. Wpływa także na naszą wagę, możliwości fizyczne oraz metabolizowanie pożywienia. Może nawet oddziaływać na pamięć i emocje! 

Dziś marnotrawi się w służbie zdrowia ogromne pieniądze na walkę z problemami, które jak już wiemy, stanowią jedynie konsekwencję zachowania równowagi wewnątrz mikrobiomu. Teraz jednak, dzięki większej niż kiedykolwiek wiedzy na ten temat, walka ta może okazać się zwycięska, ponieważ wiemy co stanowi jej najważniejszy element.

Twój mikrobiom jest niezwykle istotny. Ma wielką moc, można go kontrolować i wreszcie stanowi klucz do Twojego potencjału i osiągnięcia elitarnego zdrowia. Jak widzisz jelita to nasz drugi mózg!

Brak komentarzy:

Synergy Club - Dystrybutor Synergy WorldWide Polska © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.