Top Ad unit 728 × 90

Dlaczego należy zadbać o tlenek azotu?

Tlenek azotu (NO) jest jedną z najmniejszych cząsteczek w ludzkim ciele a mało kto wie, że podobnie jak tlen (O2), odgrywa niezwykle ważną rolę w utrzymaniu zdrowia i życia. To on sprawia, że tętnice rozszerzają się, dzięki czemu życiodajny tlen może być łatwo dostarczony do wszystkich narządów.

NO wytwarzany jest się w wielu różnych typach komórek z prekursora aminokwasowego l-argininy. Ta konwersja L-argininy do NO czyni z niej aminokwas, mający wyjątkowe znaczenie żywieniowe. Miejsce powstawania NO w organizmie rzutuje na sposób jego oddziaływania.

  • NO powstający w tętnicach utrzymuje wysoki przepływ krwi dzięki rozszerzaniu wygładzeniu ścian naczyń;
  • kiedy powstaje w ścianach jelit - wzmacnia ich poprawne funkcjonowanie;
  • w drogach oddechowych pomaga w swobodnym przepływie powietrza do płuc;
  • w mózgu i układzie nerwowym przyczynia się do tworzenia efektu pamięci.

L-arginina dostarczona w odpowiedniej dawce może zwiększyć ilość wytwarzanego NO. Nic więc dziwnego, że jej suplementacja wpływa tak pozytywnie na funkcjonowanie różnych narządów. Niektórzy mogą to nazwać cudem, ale to po prostu nauka.

Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że korzyści zdrowotnych nie osiągnie się dzięki chwilowemu wzrostowi poziomu l-argininy we krwi w skutek typowej suplementacji. Potrzebne jest wzmocnienie i wydłużenie tego efektu osiągane tylko dzięki kombinacji l-argininy, l-cytruliny i innych składników, które znajdziemy w naukowo opracowanym składzie ProArgi-9+. Sukces tej formuły wynika w znacznym stopniu właśnie obecności pozostałych składników stymulujących wytwarzanie tlenku azotu.

W ProArgi-9+ poza l-argininą i l-cytruliną znajdziemy:
  • Resweratrol - silny przeciwutleniacz wspierający biologiczne działania NO w komórkach poprzez redukcję toksycznych rodników tlenowych, mogących nie tylko zniszczyć cząsteczki NO, ale i spowodować poważne szkody dla samej komórki,
  • Witaminę D3, znaną jako witaminę dobroczynną dla kości ale wpływającą również na spowolnienie tworzenia złogów wapniowych w naczyniach krwionośnych i poprawiającą nasze samopoczucie w okresie jesienno zimowym.

Synergiczne połączenie tych i innych składników ProArgi-9+, w tym kompleksu witamin C, K i grupy B, wzmacnia ogólny wpływ produktu na zdrowie człowieka. Kombinacja ta została starannie dobrana i jest wynikiem długoletnich badań i doświadczeń.

Brak komentarzy:

Synergy Club - Dystrybutor Synergy WorldWide Polska © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.