Top Ad unit 728 × 90

Łączy nas wspólny składnik - CHLOROFILINA


Chlorofilinę znajdziemy w dużej ilości w trzech suplementach Synergy:

Chlorofil jest związkiem naturalnie występującym w roślinach i algach, który nadaje wybranym częściom roślin (głównie liściom) zielony kolor. Umożliwia organizmom roślinnym przechwytywać energię słoneczną, niezbędną w procesie fotosyntezy. Chlorofil używany jest również do pozyskiwania chlorofiliny nazywanej potocznie chlorofilem w płynie.

Czym tak naprawdę jest chlorofilina?
Jest to nic innego jak pochodna chlorofilu, powstała w wyniku zastąpienia w pierścieniu chlorofilu atomu magnezu atomem miedzi. W przeciwieństwie do chlorofilu rozpuszczalnego jedynie w tłuszczach, chlorofilina rozpuszcza się w wodzie. To bardzo istotne, ponieważ dzięki temu jest aktywna w przewodzie pokarmowym, korzystnie wpływając na ludzki organizm. Powszechnie uważa się, że chlorofil nie przedostaje się do krwiobiegu. Jednak niektóre składniki mieszaniny chlorofilin mogą podróżować po całym organizmie, co zostało wstępnie potwierdzone naukowo.

Chlorofilinę w roztworze wodnym, żelu lub proszku spotkamy pod potoczną nazwą płynny chlorofil, chlorofil w żelu lub sproszkowany chlorofil.

2 komentarze:

  1. A w którym z nich jest najwięcej chlorofilu/chlorofiliny?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najwięcej chlorofiliny w zalecanej dawce dziennej ma Biome DT ale jest też najdroższy ponieważ zawiera jeszcze mnóstwo innych wartościowych składników.

      Usuń

Synergy Club - Dystrybutor Synergy WorldWide Polska © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.