Top Ad unit 728 × 90

Wpływ L-argininy na płodność kobiet

Kilka lat temu doktor Regine Steegers-Theunissen z Erasmus University Medical Center w Rotterdamie przedstawił na łamach czasopisma „Fertility and Sterility” wyniki badań wpływu codziennej diety na płodność. U 160 holenderskich par stosowano techniki wspomaganego rozrodu in vitro lub ICSI. Badania ujawniły, że nawet w przypadku stosowania technik wspomaganego rozrodu, stosowna dieta lub/i suplementacja zdecydowanie zwiększają szanse na sukces.

Potwierdzają to również wyniki kilkunastoletnich badań opublikowane przez pismo „Eshre”. Badania zostały przeprowadzone w USA na grupie 70 pielęgniarek. Skupiono się w nich na wpływie diety na płodność kobiet. Okazało się, że istotną rolę w funkcjonowaniu układu rodnego kobiety odgrywa tlenek azotu powstający z L-argininy. Związek ten rozszerza naczynia krwionośne ułatwiając przepływ krwi. L-arginina ma również istotny wpływ na prawidłowy rozwój komórki jajowej i zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu. Wpływa też korzystnie na wydzielanie śluzu w macicy, co ułatwia plemnikom podróż i zapłodnienie. L-arginina sprzyja także wzrostowi ilości komórek jajowych u kobiet o niskim poziomie gonotropin - hormonów pobudzających funkcjonowanie organów płciowych.

ProArgi-9+ dostarcza w dziennej porcji 5 gramów l-argininy farmaceutycznej jakości oraz dodatkowo wspomagającą produkcję argininy l-cytrulinę i odpowiednio dobrany kompleks witamin.

Opracowano na podstawie www.arginina.info.pl

1 komentarz:

  1. Nie wiedziałam, że arginina wpływa też na płodność kobiet. Bo od dość dawna wiadomo, że pomaga w tych sprawach mężczyznom. Okazuje się, że małżeństwa, które mają problem z poczęciem dziecka powinny stosować l-argininę i to oboje.

    OdpowiedzUsuń

Synergy Club - Dystrybutor Synergy WorldWide Polska © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.